Kolekcja UNIVERSUM MECHANICAL zdobyła prestiżową nagrodę iF DESIGN AWARD 2024

Nasze drodze, nadal informujemy o nowych zwycięstwach HVILINA! 

Nasza kolekcja UNIVERSUM MECHANICAL zdobyła nagrodę iF DESIGN AWARD 2024 w kategorii "Produkt - Zegarki/Biżuteria". Nagroda jest przyznawana przez najstarszy na świecie niezależny instytut wzornictwa, iF International Forum Design GmbH (Hanower, Niemcy), i jest jedną z najważniejszych nagród w branży designu.


Zainspirowana romantyzmem kosmosu, kolekcja zegarków UNIVERSUM MECHANICAL poświęcona jest wytrwałości i niesamowitej pomysłowości człowieka w poszukiwaniu prawdy. Design opiera się na koncepcji połączenia stylizacji dwóch gwiezdnych map, jednej starożytnej i jednej nowoczesnej, co podkreśla osiągnięcia człowieka w zrozumieniu struktury wszechświata. Tarcze są wyposażone w dwa pierścienie do wskazywania czasu (zewnętrzny i wewnętrzny), a także kalendarz. 

Tegoroczne jury iF DESIGN AWARD składało się ze 132 niezależnych ekspertów w dziedzinie designu, których poproszono o ocenę około 11 000 zgłoszeń z 72 krajów. Kryteria oceny obejmowały pomysł, formę, funkcjonalność, innowacyjność i korzyści dla społeczeństwa. 

Jesteśmy wdzięczni za nieustające wsparcie i wiarę w naszą misję. Dziękujemy, że jesteście z nami!  

* iF DESIGN AWARD to jedna z najważniejszych nagród w dziedzinie designu na świecie, ustanowiona w 1954 roku przez International Design Forum w Hanowerze. Nagroda co roku przyciąga dziesiątki tysięcy zgłoszeń i honoruje prace z dziedziny wzornictwa przemysłowego i komunikacyjnego, projektowania opakowań, projektowania wnętrz i architektury. Wszyscy zwycięzcy są prezentowani w katalogu iF Design Winners 2024.

Z pracami konkursowymi można zapoznać się pod następującym linkiem: https://ifdesign.com/en/winner-ranking/project/universum-mechanical-watch/620684